artykuł
Jak pracujemy


Projekt graficzny realizowany jest na siatce - keyline dostarczonej przez producenta opakowania. W tym przykładzie są to pliki określające dozwolone pola zadruku platynki i powierzchni kubeczka otrzymane z firm: Greiner - nadruk na kubku; Formika - druk platynki na gładkiej folii aluminiowej.

Nieozowym elementem projektu jest wizualizacja prezentująca opakowanie produktu.

Przykład retuszu fotografii portretowej. Zadanie polegało na minimalistycznym retuszu zdjęcia, pozostawienie jego wad z jednoczesnym osunięciem okularów.

Zawsze w trakcie prac nad nowym projektem realizujemy wizualizację z wykonanej pracy, jej zadaniem jest w prosty sposób przekazanie klientowi idei wykonywanego opakowania.

 

Każdy projekt rozpoczynamy od wykonania szkiców na podstawie których dopiero wykonujemy grafikę. Oryginalne opracowanie szkiców jest podstawą dobrego projektu.

Efekt końcowy:

Konstrukcja wykrojnika to jeden z najtrudniejszych etapów wykonania projektu opakowania. Jego dokładność wykonania, poprawna analiza zaistniałych potrzeb - decyduje o końcowym efekcie - ekspozycji produktu na półce sklepowej.

Podstawową specjalnością naszej firmy jest realizacja projektów graficznych na potrzeby przemysłu spożywczego. W projektach tych wykorzystujemy wyłącznie materiał wykonany w naszym studio, tzn. zdjęcia plenerowe i studyjne, grafiki owoców. Realizowane grafiki przeznaczone są do jednokrotnego wykorzystania. Czyli raz wykonany element graficzny, np. owoc, nie jest powtórnie wykorzystywany w pracach dla innych klientów.
 

Oryginały grafik realizowane są w wysokiej rozdzielczości, tzn. w formacie A3 - 300 lpi. Tak wykona grafika nadaje się do swobodnej obróbki przy realizowanych projektach i ułatwia wykonanie adaptacji do dowolnej technologii druku. Pozwala to też na wykorzystanie opracowania na inne cele niż tylko projekt graficzny opakowania.

 
Realizujemy projekty platynek z przeznaczeniem do druku na foliach aluminiowych gładkich i perforowanych. Z upoważnienia klienta, prowadzimy nadzór nad adaptacją fleksograficzną oraz wykonujemy akceptację bezpośrednio w drukarni.
 

Wysoka liniatura druku (powyżej 60 lini na cm) zapewnia doskonałe odwzorowanie projektu.

 
Pierwotna wersja znaku towarowego KaMos charakteryzowała się znacznym brakiem czytelności, brakiem płynności krzywizn. Wykonane studium w oparciu o pierwotna wersje pozwoliło klientowi wybrać wersję zmodyfikowaną tak, aby różnice pomiędzy znakami były jak najmniej zauważalne.

licznik